Fotografia ślubna Warszawa

Szukasz fotografa ślubnego w Warszawie? Bardzo dobrze trafiłeś! Cześć, z tej strony Monika i Krzysiek. Na co dzień jesteśmy mężem i żoną, rodzicami, a zawodowo tworzymy fotograficzny duet Refleksyjni.pl. Od kilkunastu lat mieszkamy w Warszawie i czujemy się mocno związani z miastem. Skupiamy się na wykorzystaniu naturalnego światła w fotografii i emocjonalnych zdjęć. Zachęcamy do kliknięcia zakładki galeria i obejrzenia kilku przykładowych reportaży ślubnychsesji narzeczeńskich lub plenerowych sesji ślubnych. Mamy nadzieję, że zdjęcia spodobają się Wam tak samo jak nam i Parom, które nam zaufały! Każde wesele jest fotografowane tak, jakbyście byli naszą ukochaną rodziną!

Duet Fotografów Ślubnych Ostrów Mazowiecka

Portfolio

A co powiecie na to, że zamiast jednego fotografa możecie mieć dwóch? Zamiast jednej wizji, dwie? To właśnie dokładnie o nas. Naszą charakterystyczną cechą jest patrzenie na świat zarówno męskimi, jak i kobiecymi oczami. Jesteśmy bardzo szybcy i wyłapujemy uśmiechy i łzy wzruszenia, ale też mamy w sobie bardziej namiętną i subtelną stronę. A to wszystko ubrane w niesamowicie ciepłe i przyjemne dla oka barwy nawiązujące do historycznej fotografii analogowej. Oprócz tego, że podczas reportażu trzymamy w rękach aparaty, to także mocno przeżywamy Wasze historie. Uśmiechamy się z Wami i wzruszamy, a dzięki temu, że tak mocno angażujemy się w te historie, to możemy zdecydowanie lepiej oddać emocje panujące w dniu ślubu i wesela. To spowoduje, że kiedy po latach spojrzycie na fotografie, przypomnicie sobie wszystkie piękne momenty z tego ważnego dnia.

Fotograf ślubny i aparat ślubny

Fotograf Warszawa zdjęcia 

Jako fotograficzny duet razem opowiadamy Waszą historię. Jesteśmy bardzo szczęśliwym małżeństwem i nie powinno Was dziwić to, że najbardziej lubimy pracować wspólnie. Korzystamy wtedy z dwóch różnych spojrzeń na świat i odmiennych, ale jednak znajdujących wiele wspólnych elementów, wizji. Po wielu latach spędzonych razem rozumiemy się bez słów. To znacznie ułatwia pracę w dniu ślubu, gdy wszystko dzieje się bardzo szybko. W niektórych ważnych momentach niezbędna jest błyskawiczna reakcja i ustalenie planu działania tylko za pomocą porozumiewawczego spojrzenia. Natomiast w naszych pakietach przewidujemy też możliwość pracy w pojedynkę, która jest wtedy po prostu tańsza.

Fotograf na wesele 2022 i 2023

Kiedy rezerwować fotografa na ślub i wesele? Nie ma na to jednoznaczniej odpowiedzi. Im zrobicie to szybciej, tym większa szansa, że najlepsi fotografowie z rynku warszawskiego będą mieć jeszcze wolne terminy. Wiele zależy także od szczęścia i sezonowości. Terminy w ścisłym sezonie, zwłaszcza te w czerwcu i sierpniu, rezerwują się u nas zwykle 2 lata przed ślubem. Natomiast zdarzało nam się także podpisywać umowę na fotografię ślubną niespełna 2 tygodnie przed ślubem. Najlepszym sposobem jest po prostu skontaktowanie się z nami. Może akurat Wasz termin będzie jeszcze dostępny.

Jak szukać fotografa ślubnego?

Branża fotograficzna jest bardzo duża. Tylko w samej Warszawie działa kilkuset fotografów. Jak w takim razie wybrać tego najlepszego, gdzie go szukać i na co zwrócić uwagę? Macie kilka opcji. Możecie skorzystać z wyszukiwarek, social mediów, katalogów dla Par Młodych i wielu innych. W teorii każde z tych miejsc jest dobre, ale są pewne pułapki i warto weryfikować usługodawców. W pierwszej kolejności odpuśćcie strony dla Par Młodych z długimi katalogami fotografów. Kolejność wyświetlania na takich stronach nie jest przypadkowa i zależy w zdecydowanej większości od zainwestowanych w to pieniędzy (czyli ostatecznie koszt takiej promocji będzie wliczony w cenę usługi). Zwróćcie uwagę, że na takich stronach przy nazwie fotografa pojawia się zazwyczaj dopisek "gold", "polecany" itd. Zwykle kosztuje to około kilkunastu tysięcy złotych! Dla takich zbiorczych list i wyszukiwarek, poziom fotografii nie ma żadnego znaczenia.

Polecany fotograf na ślub Warszawa

To co proponujemy zrobić, to przypomnieć sobie, kto fotografował na ślubach Waszych dalszych i bliższych znajomych. Pytać o opinie i rozmawiać z tymi, którzy są już po ślubie i musieli dokonać takiego samego wyboru jak Wy. Pozytywne opinie są tu kluczowe - pozwolą Wam nie tylko wybrać najlepszych, ale także uniknąć przykrych historii i oszustw. W dzisiejszych czasach bez problemu można znaleźć osobę wystawiającą opinię w social mediach i napisać do niej z prośbą o podsumowanie współpracy. W tym momencie zdecydowaną większość ślubów fotografujemy z poleceń znajomych Par Młodych. Bardzo ważne jest także, żeby to właśnie Wam podobał się konkretny styl fotografii. Dobrym pomysłem jest zobaczenie całych reportaży ślubnych, które fotograficznie są bardziej wymagające od sesji ślubnych. Dodatkowo najlepszych fotografów możecie zobaczyć na międzynarodowych konkursach - takich, w których decyduje poziom, a nie kwota zgłoszenia. Z dumą się tam pojawiamy!

Ile kosztuje dobry fotograf ślubny w Warszawie? Fotograf Warszawa cennik

Koszt dobrego reportażu ślubnego to temat rzeka. Na warszawskim rynku możecie znaleźć zarówno bardzo tanich, jak i bardzo drogich fotografów. Jeśli mielibyśmy wskazać przedział w kwotach, to jest to prawdopodobnie kwota od 2 do 8 tys zł za reportaż. My, w zależności od pakietu, plasujemy się mniej więcej w środku tego przedziału. Po szczegółową wycenę możecie napisać do nas maila. Na cenę wpływa bardzo wiele elementów, ceny sprzętu (nie tylko tego głównego, ale także zapasowego) oraz tysiące godzin doświadczeń i profesjonalizmu. Na cenę wpływa też to, czy fotograf inwestuje w swoją wiedzę i rozwój poprzez uczestnictwo w kursach i warsztatach.

Reportaż ślubny - oferta

W naszej fotografii staramy się dopasować do Was, dlatego nasze pakiety są zróżnicowane. Jeśli potrzebujecie innej oferty, całkowicie przystosowanej do Waszych potrzeb - po prostu do nas napiszcie.

1 fotograf komfort

300 Fotografii
30 Odbitek
Przygotowania w domu
Reportaż z Kościoła/USC
Sesja w dniu ślubu
Wesele do 22:00 (9 godz.)
Galeria online
Pendrive
Pudełko drewniane
OPCJONALNIE: 2 FOTOGRAF (+100 zdjęć, + 10 odbitek)
Zarezerwuj termin

1 Fotograf Premium

400 Fotografii
40 Odbitek
Przygotowania w domu
Reportaż z Kościoła/USC
Sesja w dniu ślubu
Wesele do 0:15 (11 godz.)
Galeria online
Pendrive
Pudełko drewniane
OPCJONALNIE: 2 FOTOGRAF (+100 zdjęć, +10 odbitek)
Zarezerwuj termin

Sesje plenerowe - w pakiecie taniej

Decydując się na reportaż ślubny zyskujesz więcej. Jesteśmy w stanie zaproponować sesje narzeczeńską i ślubną w wariancie PREMIUM ze specjalnymi zniżkami.

Sesja narzeczeńska

1200 zł800
40 Fotografii
25 Odbitek
Galeria online
Pudełko kraftowe
Zarezerwuj termin

Sesja ślubna

1200 zł800
40 Fotografii
25 Odbitek
Galeria online
Pudełko kraftowe
Zarezerwuj termin

Sesje narzeczeńska + ślubna

2400 zł1300
2 x 40 Fotografii
2 x 25 Odbitek
2 x Galeria online
2 x pudełko kraftowe
Zarezerwuj termin

Fotograf ślubny Warszawa

Najlepszy fotograf ślubny w Warszawie

Naszym zdaniem w branży artystycznej obiektywnie nie da się wybrać najlepszego twórcy. Najlepszy dla Was to ten, którego styl jest Wam najbliższy. Ten, którego zdjęcia przyprawiają o szybsze bicie serca. Technicznie ważne jest, aby fotograf ślubny posiadał odpowiedni warsztat. Aby reportaż ślubny trzymał poziom od początku przygotowań, przez first look, ślub do samego końca wesela. Ważne jest także, aby fotograf był dla Was przyjacielem. To bardzo intymny dzień, pełen emocji i fajnie jak się po prostu polubicie i będziecie mogli zachowywać się swobodnie bez zbędnego stresu. Przeczytajcie opinie, które pary napisały nam po ślubie. Zobaczycie jak nasz styl pracy przekłada się później na Wasze szerokie uśmiechy na zdjęciach.

Oferta fotografa ślubnego

Nasza oferta zasadniczo dzieli się na dwa pakiety z jednym i dwoma fotografami. W jednym i drugim jesteśmy z Wami bardzo długo, od początku przygotowań do godziny 00:30 (zwykle to koniec oczepin). Główne różnice to liczba zdjęć i wydruków i dodatkowe możliwości, które mamy dzięki temu, że pracujemy w duecie. Przewagę widać zwłaszcza podczas ważnych momentów jak przysięga czy  pierwszy taniec. Jesteśmy dość elastyczni i ofertę możemy dobierać do Was. Oferta to nie tylko ilość zdjęć i wydruków. Decydując się na nas inwestujecie w profesjonalizm, dodatkowe zapasowe karty pamięci oraz tysiące godzin nauki, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Styl fotografii

Nasz styl możemy zdefiniować w kilku podstawowych punktach:

  • emocje - stawiamy na to, co prawdziwe. Wyłapujemy drobne wzruszenia i uśmiechy. Staramy się być zawsze blisko kluczowych wydarzeń;
  • dwa razy lepiej - dzięki temu, że jesteśmy duetem fotograficznym, możemy dwa razy więcej. W decydujących momentach fotografujemy z dwóch różnych perspektyw. Pozwalając sobie na odważniejsze kadry. Dwie osoby to także dwie zupełnie różne wizje, które w efekcie dają niezastąpiony efekt;
  • dyskrecja - bardzo często po ślubie słyszymy od Was, że w ogóle nie było nas widać. Powtarzacie przy tym, że goście weselni nie czuli się skrępowani i mogli się po prostu bawić. I o to nam dokładnie chodzi. Wszyscy mogą zachowywać się naturalnie, a my dzięki temu możemy oddać to na naszych fotografiach;
  • światło - stawiamy na naturalne, ciepłe barwy kojarzące się z wakacjami. Do tego na sali pracujemy z bardzo zaawansowanym systemem lamp, osiągając niepowtarzalne efekty;
  • współpraca - zdajemy sobie sprawę z tego, że zdjęcia zostaną z Wami na lata. Dopasowujemy nasz styl do Waszych potrzeb. Szczegółowo ustalamy je wspólnie przed ślubem.

Fotograf ślubny Warszawa

Ciężko pracujemy, aby tworzyć obrazy, które są naturalne i emocjonalne, rejestrując relacje między Wami i waszymi rodzinami. Opowiadając małe historie, które wydarzyły się w dniu ślubu i przywołując istotę tego, jak czuliście się tego dnia. Dzięki temu, że sami jesteśmy małżeństwem, możemy lepiej zrozumieć to co przeżywacie przed, jak i w trakcie trwania ślubu.

Aparat Instax wypożyczenie gratis

INSTAX GRATIS

Do każdego ślubu z nami

Zobacz więcej

Najczęściej zadawane pytania

Czy możemy mówić do Was po imieniu?
Czy będziecie fotografować osobiście?
Jak długo pracujecie i gdzie dojeżdzacie?
Czy wszystkie zdjęcia poddane są postprodukcji?
W jaki sposób otrzymamy fotografie? Czy przy podpisywaniu umowy musimy zdecydować się na album i inne dodatki?
Jaki jest koszt i kiedy płacimy? Ile wynosi zadatek?
Czy jest dodatkowy koszt dojazdu?
Czy zawsze pracujecie w dwójkę?
Co jeśli wydarzy się wypadek losowy?
Czy posiadacie licencję na fotografowanie w Kościele?
Czy zgoda na publikację jest obowiązkowa?
Czy pijecie alkohol podczas wesela?
Czy wykonujecie zdjęcia z rodziną?
O której godzinie najlepiej zacząć i zakończyć reportaż?
Czy do sesji plenerowej trzeba się specjalnie przygotować?
Gdzie możemy wybrać się na plener? Kto ustala miejsce?
Ile trwa sesja plenerowa?
Sesja plenerowa w dniu ślubu czy innego dnia?
Czy warto pomyśleć o sesji narzeczeńskiej?
Czy można zamówić samą sesję plenerową?
Czy możemy coś zmienić w pakiecie?
Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia?
Czy zajmujecie się filmowaniem?
Czy zawsze podpisujemy umowę? Jak zarezerwować usługę?
Kto wybierze zdjęcia z reportażu i sesji oraz zdjęcia do druku?
Czy moje zdjęcia są u Was bezpieczne?

Fotograf na wesele Warszawa

Naszą misją jest nie tylko uchwycenie dnia ślubu, ale także zachowanie go w sposób, który będzie budził emocje przez długie lata. Z pasją przeżywamy Wasz dzień ślubu tak jak Wy. Ta pasja pomaga nam w tworzeniu ponadczasowych dzieł. Nie tylko tworzymy dzień ślubu, tworzymy z Wami Waszą „historię miłosną” i zachowujemy ją w sposób, który jest naprawdę bezcenny i trwały.

Sesja ślubna Warszawa

W fotografii lubimy naturalność, szukamy emocji i pięknych momentów. W szczególności uwielbiamy sesje plenerowe w Warszawie. Bardzo często na takich sesjach możemy osiągnąć zdecydowanie więcej niż w dniu uroczystości. Nie ma już mowy o stresie, mamy większy wpływ na światło, ustawienie oraz przede wszystkim na wybór miejsca. A uwierzcie, że w samej Warszawie oraz bliskiej okolicy jest setki miejsc stworzonych do wykonania pięknych ujęć.

Sesja narzeczeńska Warszawa

Dodatkową opcją wartą rozważenia jest także sesja narzeczeńska, która jest idealnym treningiem przed sesją ślubną oraz samym ślubem. Tu dodatkowo mamy jeszcze większy wpływ na Wasz ubiór i kolory. Dzięki temu możemy osiągnąć 100% zadowolenia ze zdjęć, tworząc niepowtarzalny, spójny klimat. Jeśli zastanawiacie się, czy warto wykonać sesję narzeczeńską w Warszawie, spójrzcie na zdjęcia na naszej stronie. To idealna okazja do wykonania fotografii w mniej formalnym stroju. Będą one idealną pamiątką z czasów narzeczeństwa.

Spotkanie z fotografem ślubnym

To bardzo ważny etap wyboru fotografa. Spotkajcie się z nami, wypijemy razem kawę. Posłuchamy o Waszej wizji ślubu i o naszych możliwościach. Pokażemy Wam nasze fotografie i fotoalbumy. Przede wszystkim jest to jednak moment, w którym możemy się lepiej poznać. To od tej bardzo intensywnej relacji zależeć będzie pamiątka na całe Wasze życie i nikt nigdy nie będzie w stanie powtórzyć tego wyjątkowego momentu. Wybierzcie mądrze i postawcie na profesjonalistów. 

 

Wyróżnienia

Trud, który wkładamy na co dzień w naszą pracę, procentuje wyjątkowymi międzynarodowymi nagrodami.

Fotografia roku

Fotografia roku

Nasza fotografia została wybrana do międzynarodowej kolekcji najlepszych zdjęć roku z ponad 60 tys. nadesłanych prac zawodowców!
Najbardziej inspirujące zdjęcia ślubne

Najbardziej inspirujące zdjęcia ślubne

Kolejna znalazła się także w zestawieniu najbardziej oszałamiających i inspirujących zdjęć ślubnych na świecie.

Opinie

Zdecydowanie bardziej od nagród cieszą nas pozytywne opinie naszych klientów. 

Skontaktuj się z nami

Preferujemy kontakt przez poniższy formularz kontaktowy. Natomiast jeśli potrzebujesz szybko się z nami skontaktować, możesz także napisać mail na adres: refleksyjni@gmail.com

Formularz kontaktowy

Miejsca na sesję ślubną w Warszawie i okolicach

Warszawa i okolice to tysiące fantastycznych miejsc i możliwości. Mimo, że mieszkamy tu kilkanaście lat, to ciągle odkrywamy nowe, mniej znane, ale piękne miejsca. Warszawa to zarówno zjawiskowe szklarnie, ogrody botaniczne i parki przyrody, ale też różnorodna architektura miejska i pałacowa. To niezwykle dynamiczna tkanka miejska z wieloma stylami architektonicznymi. Znajdziemy tu zarówno stare kamienice, pałace i zamki jak również nowoczesne bryły, czy industrialne wnętrza. Zaprezentujemy Wam garść popularnych i pewnych miejsc, jak również tych mniej oczywistych. Jedno jest pewne - jest w czym wybierać, a ta różnorodność pozwala na realizację sesji w różnych stylach z odpowiednio dobranym strojem i dodatkami (romantyczne kwiaty i wianek, wiklinowy kosz piknikowy do rustykalnej sukni czy stylowy rower miejski i boho kreacja albo elegancki kapelusz do klasycznego stroju).

Sesja w szklarni i ogrodzie botanicznym

Szklarnie na sesje w Warszawie i okolicy - to nasza prawdziwa i szczera miłość. Roślinność oraz symetryczne kształty szklarni wpływają na niesamowity klimat, zarówno samej sesji, jak również jej efektów. Do tego umiejętne wykorzystanie specyficznego szklarniowego światła może po prostu oczarować. Dodatkowym plusem sesji w szklarni jest komfortowa temperatura nawet w najzimniejszych miesiącach (to ogromny plus dla par, które biorą ślub pod koniec sezonu, np. ślub w październiku).

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Nieprzypadkowo miejsce znalazło się na samym szczycie punktu pierwszego. Niesamowite miejsce z fantastycznymi ludźmi. Ogromny ogród dający różnorakie szanse w zależności od pory roku i dwie bardzo duże szklarnie. Co prawda, do ogrodu należy nieznacznie wyjechać poza teren Warszawy, ale zdecydowanie warto to zrobić.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

BUW to niezwykle popularne miejsce i jedno z pierwszych, które jest wymieniane w kontekście sesji ślubnej. Zazdrościmy studentom Uniwersytetu, którzy na co dzień mogli korzystać z dobrodziejstw dachu i natury. Nauka w takim miejscu na pewno jest zdecydowanie szybsza i przyjemniejsza. I mówimy to jako osoby, które większości fotograficznych umiejętności nauczyły się w lasach i na polanach!

Opuszczona szklarnia Warszawa

Fascynują nas także mniej oczywiste i bardziej dzikie miejsce. Jeśli znacie adresy ciekawych opuszczonych miejsc, to dajcie nam znać. Z chęcią odwiedzimy kolejną opuszczoną szklarnię lub basen. Czym bardziej będą porośnięte dziką roślinnością, tym lepiej!

Sesja ślubna w Parku

Wydaje nam się, że sesje ślubne w parkach są najczęstszym wyborem wśród Par Młodych. Bywa tak, że wybierając Łazienki Królewskie lub Pałac w Wilanowie można ich spotkać kilkanaście w jednym miejscu. Popularność nie bierze się z przypadku, wyglądają zjawiskowo przez cały rok oraz łącza w sobie naturę z architekturą. 

Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Pałac w Wilanowie to reprezentant stylu barokowego, ściśle powiązanego z humanizmem. Wielu zwolenników twierdzi, że w historii świata nie powstało nigdy nic piękniejszego. Charakteryzuje się dobrym planowaniem, uporządkowaniem i ładem. W wilanowskim pałacu, dokładnie tak samo jak we wszystkich z tego nurtu, nawet ogród musi być zaplanowany i równo przycięty. Raj dla ogrodników z sekatorami! 🙂

Park Arkadia w Nieborowie

Zupełną przeciwnością Pałacu i Ogrodu w Wilanowie jest romantyczny park w Arkadia w Nieborowie. Dziki, nieregularny, imitujący brak planowania. Charakteryzuje się swobodą oraz luźno umieszczonymi konstrukcjami architektonicznymi między innymi: amfiteatr, łuk kamienny oraz świątynia Diany. Naszym ulubionym elementem są ruiny akweduktu.

Nieborów to o wiele większy kompleks i poza naturalną, romantyczną częścią znajdziecie tam także bardziej zbliżony do Wilanowa barokowy ogród. To co zapewne nie powinno być dla Was zaskoczeniem, z tej części szczególnie uwielbiamy Nową i Starą Oranżerię. Jeśli jednak byłoby Wam mało, w bliskiej okolicy możecie odwiedzić także Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz otaczający go park.

Łazienki Królewskie

Łazienki to jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie, spacerowali tu nawet Książe William i Księżna Kate podczas pobytu w Warszawie. Jest to bardzo duży zespół pałacowo - ogrodowy. Znajdują się w nim przepiękne budynki - w tym naprawdę niesamowity Pałac na Wyspie. Na uwagę zasługuje także Nowa i Stara Pomarańczarnia, Amfiteatr oraz Most Jana III Sobieskiego. Oprócz budynków znajdziemy tu także pawilony, rzeźby oraz, gratkę dla fotografów, cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

Parki Narodowe i Rezerwaty w okolicy Warszawy

Warszawa jest jedyną stolicą w Europie znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego (Kampinoskiego). Do kilku innych jest także bardzo blisko. A w dodatku w jej granicy znajdziemy także większe i mniejsze strefy rekreacyjne. Na pewno nie będziemy się nudzić.

Kampinoski Park Narodowy

Znajduje się na północno - zachodniej granicy Warszawy. Powstały w pradolinie Wisły, olbrzymi (38 544 ha), piękny i niesamowity Park Narodowy. Ze względu na walory przyrodnicze oraz znaczenie społecznie, Kampinoski Park Narodowy został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. O samym parku można napisać naprawdę wiele i będą to same dobre rzeczy (z wyjątkiem komarów:)). Natomiast z perspektywy fotografa i sesji ślubnych, wyjątkowo atrakcyjna jest okolica miejscowości Granica. Z drewnianymi kładkami oraz dodatkowymi konstrukcjami pozwalającymi na użycie zdecydowanie większej ilości technik fotograficznych.

Rezerwat Skarpa Ursynowska

Na pewno mniej okazały od swojego większego brata rezerwat, natomiast położony w granicach Warszawy i z bardzo dobrym dojazdem. My lubimy tam zwłaszcza łąki i torfowiska. Przyznamy, że mamy w tym rezerwacie kilka naszych ulubionych miejsc oraz… ulubione pory roku, w których fotografuje nam się wybitnie dobrze.

Goździkowe Bagno

To niewielkie grzęzawisko w Celestynowie. Największą atrakcją na sesje (podobnie jak w Kampinosie) jest drewniana kładka prowadząca przez bagno. Jeśli podróżujecie z Warszawy, w kalkulacjach czasowych warto wziąć pod uwagę korki, na które możecie natrafić, jednak samo miejsce zdecydowanie jest warte odwiedzenia.

Wrzosowisko Mostówka

Zwane najpiękniejszym wrzosowiskiem w pobliżu Warszawy. Tym razem musimy wybrać się na wschód od Warszawy. Zajmie to nam około 30-40 minut od stolicy w kierunku Białegostoku. Znajdują się tu dosłownie dywany wrzosów. Miejsce stosunkowo mało znane. Powoli zmienia się to dzięki blogerom i uwaga uwaga… fotografom ślubnym! Miejsce można zacząć odwiedzać od końcówki sierpnia wraz z rozpoczęciem kwitnienia wrzosów.

Sesja Plaża nad Wisłą 

Jak już zdążyliście zauważyć Warszawa nas rozpieszcza. Na każdym kroku możemy znaleźć tu różne niesamowite miejsca i także wybredni znajdą tu coś dla siebie. Nie trzeba nawet jechać nad morze, aby zrobić sesję na plaży. 

Nadwiślańska plaża

Doskonałych miejsc na sesję na plaży jest co najmniej kilkanaście. Są te bardziej popularne, w których warto pojawić się poza popularnymi godzinami, czyli: plaża Poniatówka, Rusałka, Saska, przy Płycie Desantu. My częściej korzystamy z mniej znanych dzikich plaż w Warszawie.

Zalew Zegrzyński

W bardzo dużym skrócie i pewnie przesadnym uproszczeniu - jeśli zamiast klimatu polskiego morza wolicie klimat Mazur, to Zalew Zegrzyński będzie odpowiednim miejscem. Nie bez powodu, w tym niezwykle popularnym miejscu powstało tak wiele szkółek żeglarskich. Jednym z ciekawszych punktów jest także molo na Jeziorze Zegrzyńskim.

Sesja ślubna w lesie lub na polanie 

Piękno tkwi w prostocie i z chęcią korzystamy z warszawskich lasów i polan. My z racji wspólnych spacerów, szczególnym sentymentem darzymy Las Kabacki. Znamy już chyba każdy jego fragment, a z wiewiórkami jesteśmy po imieniu 🙂 Chcąc, żeby ten wpis miał w sobie także wartość edukacyjną, opowiemy Wam znalezioną na stronie lasów miejskich historię. Okazuje się, że Warszawa jest jedną z niewielu stolic w Europie, gdzie lasy znajdują się w granicach miasta. Praktycznie całkowicie zdewastowane podczas II wojny światowej. Dzięki tytanicznej pracy urbanistów oraz planistów zostały odtworzone. Obecnie lasy w Warszawie zajmują blisko 8 tys. ha, co stanowi około 15% powierzchni miasta! Rozmieszczone są głównie na obrzeżach miasta w 27 kompleksach.

Miejska sesja ślubna

Warszawa to przede wszystkim miasto i architektura. Co prawda często słychać o bałaganie przestrzennym stolicy. Natomiast my wolimy nazwać obecny stan różnorodnością. Patrzymy na tę sytuację jak na świąteczny stół, potraw jest bardzo dużo, ale to my decydujemy się na konkretną. A wybór pośród stylów jest ogromny!

Stare Miasto i Plac Zamkowy

Warszawska Starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu m.in. Zamek Królewski, w którym uchwalono Konstytucję 3 Maja - pierwszą konstytucję w Europie. W zasadzie każdy róg, plac, fasada i restauracyjny ogródek ma swój olbrzymi zdjęciowy potencjał. A my postaramy się go dostrzec i wykorzystać. Jako ciekawostkę dodamy, że to właśnie tu nagraliśmy teledysk do naszego filmu ślubnego!

Centrum Nauki Kopernik

To przedstawiciel nowoczesnej architektury i elewacji budynku w bardzo przyjemnej barwie. Dający bardzo duże możliwości na sesji i pozwalający na bardziej kreatywne podejście. Idealnie nadaje się na nowoczesne sesje ślubne oraz sesje narzeczeńskie. Dodatkowo znajduje się w miejscu, z którego łatwo dotrzeć do innych atrakcji miejskich, w tym Bulwarów Wiślanych.

Bulwary Wiślane

Polecane zwłaszcza na sesję narzeczeńskie i lifestylowe. Charakteryzują się nowoczesną architekturą oraz… bardzo wygodnymi leżakami 🙂 Niedaleko jest także do Mostu Gdańskiego.

Most Gdański

Jeden z najpopularniejszych fotograficznie mostów. To tu wykonaliśmy naszą pierwszą sesję ślubną! Zwraca uwagę dwiema bardzo charakterystycznymi rzeczami. Po pierwsze jego górna konstrukcja jest w nietypowym, zielonym kolorze. A po drugie bez problemu można wejść na torowisko tramwajowe i lepiej oddać daleką perspektywę.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Jedni go kochają inni wytykają historię i najchętniej by go zburzyli, a jeszcze inni… umyli 🙂 Nie da się jednak przejść obok obojętnie i niewątpliwie jest symbolem naszej kochanej stolicy. Budynek ma ogromny potencjał zdjęciowy, który naszym zdaniem nie jest jeszcze w pełni wykorzystywany.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Jeśli lubicie wnętrza, to prawdopodobnie polubicie też jeden z najsłynniejszych gmachów na sesję ślubną w Warszawie. Odwołujący się do stylistyki włoskiego renesansu i baroku.

Plac Europejski

Plac Europejski to niesamowite miejsce, zwłaszcza na sesję narzeczeńską. Tu przechodząc kilka metrów można całkowicie zmienić tło od starych blokowisk, przez nowoczesne szklane wieżowce, do abstrakcyjnych form i kształtów. Sesja w tym miejscu jest bardzo różnorodna, ale też wygodna, bo nie trzeba przemierzać wielu kilometrów 🙂

Hala Koszyki

Hala koszyki to przedstawiciel industrialnego stylu, który coraz mocniej wdziera się nie tylko na sesje ślubne w Warszawie, ale także na reportaże ślubne. Koszyki to ponad 100 letnia hala, odnowiona oraz genialnie oświetlona.

Metro Warszawskie

Rzadziej spotykana i wymagająca większej liczby zgód i odrobiny poświęcenia, aby uniknąć tłumów. Natomiast aktualnie możemy wybierać już z kilku linii 😉 Miejsce polecane raczej jako urozmaicenie sesji miejskiej niż docelowa propozycja.

Klatka schodowa w kamienicy przy ulicy Kłopotowskiego 38

To chyba najsłynniejsza warszawska klatka schodowa, ale nie można się temu dziwić. Klatka przy Kłopotowskiego 38 na warszawskiej Pradze to prawdziwa architektoniczna perła. Uwagę przyciąga bogato zdobiona elewacja w stylu secesyjnym. Motywem secesji było dążenie do stylowej jedności poszczególnych elementów i musimy przyznać, że wyszło to znakomicie.

Sesja w Pałacu

Dla miłośników stylu pałacowego znajdziemy naprawdę wiele propozycji. Wiele z nich jest własnością prywatną bez możliwości wejścia. Natomiast są też takie, do których jest szansa się dostać, np. Pałac w Otwocku Dużym lub Pałac w Jabłonnej.

Sesja w sadzie

Wiosna to budzenie się do życia i kwitnienie drzew. Naszym zdaniem sesje narzeczeńskie i ślubne w sadzie, to w tym okresie jedna z najlepszych decyzji jakie można podjąć. Zwykle są to sesje niewymagające dużych nakładów finansowych, a równocześnie dające nieziemski efekt. Polecamy każdemu! 

A Wy jakie miejsce wybierzecie na swoją sesję ślubną w Warszawie? A przede wszystkim jakiego fotografa ślubnego wybierzecie?