Fotografia ślubna

Fotografia ślubna fotograf

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych dni w życiu Pary Młodej. Wiele miesięcy, a nawet lat, przygotowań, mnóstwo pozytywnych emocji, lekki dreszczyk niepewności czy na pewno wszystko wyjdzie tak, jak zostało zaplanowane. Z ogromną przyjemnością towarzyszymy Wam w tych cudownych chwilach, utrwalając na fotografiach ulotne chwile, szczęśliwe uśmiechy i łzy wzruszenia. Towarzyszymy Wam od momentu przygotowań, stając się cichym obserwatorem wydarzeń całego dnia. Jeśli tego potrzebujecie, służymy radą i pomocą nawet wiele dni przed uroczystością.

Fotograf na ślub

Jesteśmy małżeństwem, dlatego wiemy, jak ważnym dniem w Waszym życiu jest dzień ślubu. Zdajemy sobie sprawę z tego, ile czasu i energii poświęcacie na przygotowania i selekcję odpowiednich usługodawców. Jeśli szukacie fotografa ślubnego, trafiliście idealnie! Mamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu reportaży ślubnych. To nasza pasja i praca w jednym. Lubimy towarzyszyć Wam w tym pięknym dniu i dokumentować wszystko z pieczołowitą dokładnością. Idealnym uzupełnieniem świetnego reportażu ślubnego jest plenerowa sesja ślubna, na którą możemy się z Wami wybrać w dowolne miejsce.

Reportaż ślubny - oferta

W naszej fotografii staramy się dopasować do Was, dlatego nasze pakiety są zróżnicowane. Jeśli potrzebujecie innej oferty, całkowicie przystosowanej do Waszych potrzeb - po prostu do nas napiszcie.

1 fotograf komfort

300 Fotografii
30 Odbitek
Przygotowania w domu
Reportaż z Kościoła/USC
Sesja w dniu ślubu
Wesele do 22:00 (9 godz.)
Galeria online
Pendrive
Pudełko drewniane
OPCJONALNIE: 2 FOTOGRAF (+100 zdjęć, + 10 odbitek)
Zarezerwuj termin

1 Fotograf Premium

400 Fotografii
40 Odbitek
Przygotowania w domu
Reportaż z Kościoła/USC
Sesja w dniu ślubu
Wesele do 0:15 (11 godz.)
Galeria online
Pendrive
Pudełko drewniane
OPCJONALNIE: 2 FOTOGRAF (+100 zdjęć, +10 odbitek)
Zarezerwuj termin

Sesje plenerowe - w pakiecie taniej

Decydując się na reportaż ślubny zyskujesz więcej. Jesteśmy w stanie zaproponować sesje narzeczeńską i ślubną w wariancie PREMIUM ze specjalnymi zniżkami.

Sesja narzeczeńska

1200 zł800
40 Fotografii
25 Odbitek
Galeria online
Pudełko kraftowe
Zarezerwuj termin

Sesja ślubna

1200 zł800
40 Fotografii
25 Odbitek
Galeria online
Pudełko kraftowe
Zarezerwuj termin

Sesje narzeczeńska + ślubna

2400 zł1300
2 x 40 Fotografii
2 x 25 Odbitek
2 x Galeria online
2 x pudełko kraftowe
Zarezerwuj termin

Aparat Instax wypożyczenie gratis

INSTAX GRATIS

Do każdego ślubu z nami

Zobacz więcej

Najczęściej zadawane pytania

Czy możemy mówić do Was po imieniu?
Czy będziecie fotografować osobiście?
Jak długo pracujecie i gdzie dojeżdzacie?
Czy wszystkie zdjęcia poddane są postprodukcji?
W jaki sposób otrzymamy fotografie? Czy przy podpisywaniu umowy musimy zdecydować się na album i inne dodatki?
Jaki jest koszt i kiedy płacimy? Ile wynosi zadatek?
Czy jest dodatkowy koszt dojazdu?
Czy zawsze pracujecie w dwójkę?
Co jeśli wydarzy się wypadek losowy?
Czy posiadacie licencję na fotografowanie w Kościele?
Czy zgoda na publikację jest obowiązkowa?
Czy pijecie alkohol podczas wesela?
Czy wykonujecie zdjęcia z rodziną?
O której godzinie najlepiej zacząć i zakończyć reportaż?
Czy do sesji plenerowej trzeba się specjalnie przygotować?
Gdzie możemy wybrać się na plener? Kto ustala miejsce?
Ile trwa sesja plenerowa?
Sesja plenerowa w dniu ślubu czy innego dnia?
Czy warto pomyśleć o sesji narzeczeńskiej?
Czy można zamówić samą sesję plenerową?
Czy możemy coś zmienić w pakiecie?
Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia?
Czy zajmujecie się filmowaniem?
Czy zawsze podpisujemy umowę? Jak zarezerwować usługę?
Kto wybierze zdjęcia z reportażu i sesji oraz zdjęcia do druku?
Czy moje zdjęcia są u Was bezpieczne?

Wyróżnienia

Trud, który wkładamy na co dzień w naszą pracę, procentuje wyjątkowymi międzynarodowymi nagrodami.

Fotografia roku

Fotografia roku

Nasza fotografia została wybrana do międzynarodowej kolekcji najlepszych zdjęć roku z ponad 60 tys. nadesłanych prac zawodowców!
Najbardziej inspirujące zdjęcia ślubne

Najbardziej inspirujące zdjęcia ślubne

Kolejna znalazła się także w zestawieniu najbardziej oszałamiających i inspirujących zdjęć ślubnych na świecie.

Opinie

Zdecydowanie bardziej od nagród cieszą nas pozytywne opinie naszych klientów. 

Skontaktuj się z nami

Preferujemy kontakt przez poniższy formularz kontaktowy. Natomiast jeśli potrzebujesz szybko się z nami skontaktować, możesz zadzwonić: 732 315 510 lub napisać mail: refleksyjni@gmail.com

Formularz kontaktowy

Reportaż ślubny - czym jest?

 

Państwo Młodzi podczas przysięgi ślubnej

Reportaż ślubny jest czymś więcej niż robieniem zdjęć ślubnym. Reportaż ślubny jest spójną historią pokazaną w taki sposób, aby oglądający czuł się jakby był gościem na uroczystości. Patrząc na fotografie, osoba, która nie uczestniczyła w wydarzeniu, ma czuć te same emocje, podekscytowanie podczas przygotowań, łzy wzruszenia podczas pierwszego spojrzenia, nerwy w Zakrystii oraz szaloną radość podczas wesela, które czuli Państwo Młodzi i Goście. Para Młoda wkłada bardzo dużo wysiłku w organizację ślubu i wesela i na pewno nie oczekuje nudnych, pozowanych zdjęć. Reportaż ślubny to właśnie niepozowana fantastyczna przygoda, która ma przypominać Parze Młodej dzień ślubu za każdym razem, gdy tylko będą oglądać zdjęcia.

Staraj się pokazać na fotografii to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył” Robert Bresson

Reportaż ślubny - z czego się składa

Para Młoda kroi tort weselny

Reportaż ślubny jest pokazaniem każdego szczegółu tego dnia. Reportaż to opowieść o jednym i najpiękniejszym dniu Państwa Młodych, fotograf jest tu tylko narratorem. Rola dobrego, świadomego narratora jest tu nie do przecenienia. A tego dnia dzieje się naprawdę dużo. To sztuka pokazania poszczególnych elementów w możliwie najpiękniejszy sposób. Każda chwila to inny piękny moment do uchwycenia. Każdy z tych momentów zasługuje na właściwe pokazanie w odpowiedniej kompozycji, świetle i czasie.

Fotografia to historia, której nie potrafię wyrazić słowami.” Destin Sparks

Przygotowania ślubne

Zdjęcie przedstawia zakładającą kolczyki Panią Młodą

Siedząca przy oknie piękna Panna Młoda

Mamy to szczęście, że na ślubie i weselu spędzamy z Wami mnóstwo czasu. W dodatku przez większość tego dnia znajdujemy się bardzo blisko Was. W naszych reportażach ślubnych szczególną uwagę zwracamy na przygotowania ślubne. Fotografujemy wtedy nie tylko Parę Młodą, ale również suknię ślubną i detale ślubne: bukiet ślubny, wianek ślubny, spersonalizowane ozdoby ślubne i wiele innych elementów, na których przygotowanie poświęcacie niejednokrotnie tak wiele czasu i energii.

„Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę, nie aparat.” Brett Weston

Pierwsze spojrzenie podczas reportażu ślubnego

Obraz przedstawia First Look Państwa Młodych

Państwo Młodzi widzą siebie po raz pierwszy

Pierwsze spojrzenie, znane także jako "first look", to moment bez precedensu podczas trwania reportażu. To chwila, w której pierwszy raz widzicie się w strojach ślubnych i pozytywne emocje czuć dosłownie wszędzie. To wtedy potrafią polać się łzy wzruszenia i szczęścia. Nawet nas, obserwatorów, potrafią rozczulić i wzruszyć te momenty.

"otografowanie – podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów – nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia." Henri Cartier – Bresson

Przysięga ślubna i zdjęcia w Kościele

Obraz przedstawia Parę Młodą wychodzącą z Kościoła

Obraz przedstawia Parę Młodą i świadków śmiejących się w Zakrystii

w zależności od wiary spotykamy różne przysięgi, zarówno w Kościele jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego. Coraz większą popularnością cieszą się także niezwykle piękne ślubny plenerowe. Gdzie i jaka nie byłaby przysięga ważnym jest, aby pokazać to, co wtedy czujecie.

"Chodzę dookoła, obserwując temat z różnych perspektyw, aż do momentu kiedy elementy obrazu same ułożą się w kompozycję, która zadowoli moje oko." Andre Kertesz

Pierwszy taniec

Uśmiechnięci Państwo Młodzi podczas tańca goście z latarkami w tle

Obraz przedstawia tańczącą pierwszy taniec Parę Młodą

Pierwszy taniec to element, którego nie da się już powtórzyć. Bywa namiętny, lekki i zmysłowy. Ważnym jest, aby pokazać go w odpowiedni sposób. Dobry fotograf potrafi budować kompozycję i plan tak, aby ukazać dynamikę i emocje tego momentu. Dla wielu bywa to zaskakujące, ale najlepiej jeśli goście siedzą podczas pierwszego tańca. Estetyczną formą jest także stanie, a najgorszą z punktu widzenia estetyki jest jeśłi goście kręcą się wokół Państwa Młodych.

"Staram się przywołać więcej pytań, niż odpowiedzi. To jedna z rzeczy, które stawiają fotografię ponad film – masz zaledwie jeden obraz, ale twoja wyobraźnia ma większe pole do popisu, niż przy oglądaniu 24 klatek na sekundę." Frank Herfort

Reportaż na weselu

Państwo Młodzi podczas pierwszego ślubnego pocałunku

Dwójka ludzi tańczy na krzesłach podczas oczepin

Wesoło śpiewający tłum gości weselnych

Wesele jest najbardziej dynamicznym etapem tego dnia. Warto wybrać doświadczonego fotografa, bo przy tym jest także najtrudniejszym do fotografowania. Przeważnie wszystko dzieje się bardzo szybko, a dodatkowo mamy tu do czynienia z małą ilością światła. Dobry fotograf potrafi wszystko uchwycić na wieloplanowym zdjęciu. Detale ślubne, dekoracje ślubne, prawdziwą atmosferę i dynamizm przeżyć. Zadba również o właściwe oświetlenie, niezależnie od zastanych warunków. Przy tym wszystkim potrafi zostać niezauważony przez gości. Ważnym jest, aby zastanowić się jak wybrać fotografa ślubnego.

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeśli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin