Stylowy elegancki ślub – charakterystyka

Styl według definicji to zespół cech pozwalający przyporządkować dzieło do określonego zbioru: epoki, nurtu w kulturze lub twórcy. Dlatego pozwoliliśmy sobie na doprecyzowanie drugim przymiotnikiem tego, co widzieliśmy. Wzięliśmy udział w stylowym, eleganckim ślubie, a w naszej refleksyjnej definicji taki ślub musi być przede wszystkim spójny. Poniżej zobaczycie koronkową, elegancką suknię Pani Młodej o kroju rybki, gustowny garnitur Pana Młodego, klasyczny polski dwór, a wszystko zostało perfekcyjnie udekorowane przewijającym się przez cały dzień motywem paprotki. Które, tak jak wiele innych detali tego dnia, będzie tu miało swoją niesamowitą symbolikę.

Stylowe eleganckie przygotowania

Wszyscy śledzący naszą stronę zapewne zauważyli, że uwielbiamy przygotowania. To nie tylko dobre zdjęcia, ale także dobry moment na rozmowę. Uwielbiamy słuchać ludzi, niesamowicie fascynują nas całkowicie obce nam pasje, ale też te, które razem współdzielimy. Od razu dostrzegliśmy znajdującą się w rogu gitarę i rockową koszulkę Pana Młodego. Ale nie tylko! Na stole przygotowane były rzadziej przez nas spotykane eleganckie wpinki do butonierki, wiązana stylowa mucha, a buty trzymały formę dzięki klasycznym, drewnianym prawidłom. Nie zabrakło także typowo męskiego atrybutu – szklanki whisky 😊

Przygotowania na dworze

Osoby, które znają nas lepiej, na pewno wiedzą jak bardzo lubimy naturę i jak dużo kwiatów jest pod opieką Moniki w naszym mieszkaniu 😊 Nie ma dla nas lepszej wiadomości niż to, że część przygotowań zostanie zorganizowana na zewnątrz. Wspominaliśmy już o tym, że taki rodzaj przygotowań daje nam więcej przestrzeni i możliwości fotograficznych, a w efekcie otrzymujemy słoneczne, naturalne zdjęcia i bardziej kreatywne podejście do dodatków.

First look

A skoro mieliśmy już upatrzone piękne miejsce w ogrodzie, grzechem byłoby nie zorganizować tam first looku. Pisaliśmy już o tym, że jest to jeden z najcudowniejszych momentów tego dnia. Pełen emocji, podczas którego widzicie się pierwszy raz w strojach ślubnych. Kuba przyjechał autonomicznym samochodem – Teslą X. Jeśli wierzyć specjalistycznym stronom internetowym, jednym z 33 egzemplarzy dostępnych w tym momencie w Polsce. Po efektownym otwarciu drzwi zobaczyliśmy pierwszą tego dnia niespodziankę i symbol, o którym wspominaliśmy w pierwszym akapicie. Bukiet dla Justyny z dużą ilością jeżyn i ostrych papryczek. Jak wyjaśnił nam później Kuba – chodzi o słodko ostry związek, który tego pięknego sierpniowego dnia przerodził się w dojrzalszy związek małżeński. Od kuchni możemy stwierdzić, że każdy first look jest zupełnie inną historią i wszystkie nasze pary reagują zupełnie inaczej. Tym razem Kuba zaskoczył również nas, szybko odwracając się i namiętnie całując Justynę. To jeden z setek razy tego dnia 😊

Niespodzianki ślubne

Widzieliśmy już dużo i coraz ciężej nas zaskoczyć, ale tu niewątpliwie kilka razy się udało. Po słodko-ostrym bukiecie przyszedł czas na ceremonię w Kościele i… grupę rekonstrukcyjną Rzymian, czekającą na wyście uśmiechniętych nowożeńców. Zamiast tradycyjnego rzutu bukietem i muchą nastąpiło ujmujące przekazanie atrybutów parze, która tego dnia obchodziła swoja 10 rocznicę ślubu! Serdecznie gratulujemy! Była też niespodzianka skierowana do nas i wszyscy, którzy byli obecni tego dnia potwierdzą nam, że przy okazji podziękowania dla rodziców i tortu mieliśmy do czynienia z najbardziej serdecznym i rozczulającym nas przemówieniem ze strony Państwa Młodych. Często czytamy od Was miłe słowa po oddaniu zdjęć, natomiast po raz pierwszy otrzymaliśmy publicznie podziękowania już podczas ślubu. Bardzo Wam za to dziękujemy, było nam niezwykle miło i do tej pory z uśmiechami to wspominamy.

Rockowa muzyka na weselu

Pewnego rodzaju zaskoczeniem był dla nas również repertuar muzyczny. Słyszeliśmy rocka! Momentami mieliśmy wrażenie, że DJ jeden do jednego skopiował naszą playlistę, której słuchamy w domu. Naszym zachwytom nie było końca, gdy na parkiecie widzieliśmy tańce i pląsy do AC/DC.

Stylowy spójny elegancki styl ślubu

To co celowo wyeksponowaliśmy w poniższej historii to styl, elegancja i spójność. Spójrzcie sami na ozdoby, winietki, tablicę powitalną, ozdoby na nalewkach i wielu innych. Wszystko utrzymane jest w zielonym motywie paprotki. Motywie, który ma też swoją symbolikę, o czym dowiedzieliśmy się od Mamy Pana Młodego.

Plener w dniu ślubu przy zachodzącym świetle

Warto wspomnieć, że tego dnia mieliśmy fantastyczny ciepły zachód słońca, dzięki czemu mogliśmy stworzyć cudowną plenerową sesję w dniu ślubu. Krótką, dynamiczną i jak przystało na Justynę i Jakuba, obfitującą w duże ilości pocałunków.

Zobacz więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *