Czym jest First Look?

First look (pierwsze spojrzenie) to nic innego jak moment, w którym po raz pierwszy Para Młoda widzi się w dniu ślubu. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających chwil w trakcie całego dnia ślubu i wesela, a być może nawet całego życia. Po wielu miesiącach przygotowań (a czasem nawet lat), widzicie siebie w cudownych kreacjach, w Waszym wymarzonym dniu z najukochańszą osobą. Jest to bardzo magiczny moment, szalenie emocjonalny, romantyczny, a przy okazji bardzo intymny.

Chwila dla Was w trakcie ślubu

Bardzo często stroje ukrywaliście przed sobą przez wiele miesięcy. To jest moment, w którym możecie pochwalić się światu tym, co przygotowaliście, ale nie zmarnujcie tej jedynej szansy magicznego pierwszego wrażenia. Pierwsze spojrzenie jest głównie dla Was! Ucieknijcie z nim od całego zgiełku i nacieszcie się 5 minutami sam na sam.

Dlaczego warto zorganizować First Look?

Plusów jest niesamowicie dużo, a my postaramy się skupić na tych najważniejszych:

  • Fist look uspokaja – prawda jest taka, że z nikim nie czujecie się tak dobrze, jak ze sobą. W momencie gdy jesteście sami, możecie odetchnąć. Widzicie swoją wzajemną radość, ale też jesteście w tym momencie z dala od zgiełku, nerwowości i pilnowania czasu. A to oznacza mniej stresu!
  • First look cieszy i wzrusza – to przede wszystkim niesamowita dawka energii i wzajemnej radości. To ogromna ilość endorfin, które zapamiętacie do końca życia. W takim momencie możecie też poznać siebie z zupełnie innej, nieznanej dotąd sobie, romantycznej strony.
  • Czas tylko dla siebie – podczas ślubu i wesela będziecie dosłownie rozrywani. Ludzie będą wznosić za Was toasty, walczyć, aby z Wami zatańczyć. Będziecie w sercu każdego wydarzenia – oczepin, podziękowań dla rodziców. Goście będą intonować Wam „gorzką wódkę”, a w Kościele to Wy będziecie mówić przysięgę. Każdy, absolutnie każdy moment tego dnia, będzie dzielony z rzeszą Waszych przyjaciół i rodziną. Prócz pierwszego spojrzenia, ta chwila jest tylko dla Was!
  • Warto utrwalić Wasz fantastyczny wygląd – fist look organizowany jest w momencie, który warto uwiecznić. Mamy tu idealnie wyprasowaną suknię i koszulę, świeży makijaż i nienagannie ułożone fryzury. Warto uwiecznić tak perfekcyjny wygląd. Później z biegiem zdarzeń może się to zmieniać. W dodatku czym lepsze wesele, tym gradacja będzie postępować szybciej 🙂
  • Więcej zdjęć – dodatkowy moment to dodatkowe zdjęcia. Wszyscy dobrze wiemy, że prawdziwy reportaż ślubny to fotografie prawdziwe i niepozowane. To chwile i wrażenia, które się po prostu dzieją. Nie ma piękniejszego momentu na prawdziwe emocje płynące prosto z serca, a dzięki temu na niesamowite zdjęcia.

Jeszcze więcej plusów pierwszego spojrzenia

Plusów jest tak dużo, że w tym momencie wiemy, że powstał nam najdłuższy wpis w historii (przynajmniej do tej pory). Doszło do tego, że dla czytelności tekstu musieliśmy podzielić zalety na więcej akapitów 🙂 A oto one:

  • Trening przed kolejnymi wyzwaniami tego dnia – wiemy już, ze first look jest chwilą bardzo intymną i wzruszającą. Dlatego jest także swego rodzaju treningiem. Jeśli łatwo się wzruszacie, to dobrze, że emocje zostaną rozładowane wcześniej, na osobności. Dobrze również dlatego, że jeśli macie rozmyć swój makijaż, to na tym etapie jest on jeszcze do poprawienia. Gorzej jeśli pierwsze łzy popłyną np. w Kościele podczas przysięgi (ale na pocieszenie dodamy, że obecnie sztuka makijażu i kosmetyki są tak zaawansowane, że najczęściej, mimo łez, makijaż jest nienaganny przez długie godziny).
  • Czasami to jedyna szansa na zdjęcia w świetle dziennym na zwenątrz. Jeśli wesele organizujecie jesienią lub zimą, macie mniejsze możliwości zorganizowania krótkiego pleneru w dniu ślubu. Przez to powstaje mniej fotografii w świetlne dziennym i czasami first look to jedyna szansa na wykonanie takich fotografii.
  • Czym więcej spontaniczności tym lepiej – halo! To Wasz ślub, im więcej radości, wzruszeń i głośnej zabawy, tym lepiej. Nie pozwólcie, aby ten dzień mijał sztampowo i bawcie się jego każdą chwilą!

Zagrożenia podczas First Look

Uważamy, że plusów first look jest zdecydowanie więcej niż minusów. Dla uczciwości musimy jednak wspomnieć, że są to chwile obarczone także bardzo marginalnymi zagrożeniami. Jako główne należy tu wymienić ryzyko ubrudzenia strojów ślubnych. Jak tego uniknąć napiszemy dwa akapity dalej. Poruszamy tam temat wyboru miejsca na first look. Kolejnym zagrożeniem jest zbyt duża ilość emocji i łez wzruszenia niszczących makijaż. Chociaż jeśli jesteście mocno emocjonalni, to i tak trzeba być gotowym na ten scenariusz. Dodatkowym zagrożeniem, o którym napiszemy poniżej, jest brzydka pogoda. Ale także to… że Panie dowiedzą się o swoich przyszłych mężach, że nie są tak twardzi, jak im się do tej pory wydawało (ale czy to na pewno minus?). Bo to głównie Panowie są rozkładani na łopatki widząc swoje ukochane. Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Rodzice chcą być przy Was jak najbliżej w tym dniu i cieszą się każdą chwilą tak jak Wy, dlatego jeśli zabierze im się ten króciutki fragment, mogę mieć poczucie straty. Pamiętajcie, aby do tego nie dopuścić i przeznaczyć chwilę tylko dla nich – powtórzyć pierwsze spotkanie w domu.

Jak zorganizować First Look?

Jak zapewne się domyślacie, ślub i wesele to bardzo dużo ważnych, skumulowanych w trakcie jednego dnia, momentów. Planowanie i ustalenie wcześniejszego harmonogramu odgrywa tu niesamowitą rolę. Umówicie się ze swoim fotografem, aby zacząć przygotowania trochę wcześniej i porozmawiajcie o szczegółach. Główną rolę odgrywa tu organizacja, dobry fotograf i miejsce.

Obraz przedstawia Panią Młodą w sukni ślubnej i welonie
Obraz przedstawia First Look Państwa Młodych
Obraz przedstawia First Look Państwa Młodych
Obraz przedstawia First Look Państwa Młodych

First Look dla odważnych

A może listy? Jeśli jesteście naprawdę odważni, możecie podarować sobie coś znacznie bardziej wartościowego i osobistego. Możecie napisać do siebie listy, a później je sobie przeczytać. Gwarantujemy Wam, że jeśli odważycie się na ten krok, zapewnicie sobie pamiątkę cenniejszą niż nasze zdjęcia. Proponujemy wtedy osobiście wkleić listy do fotoalbumu i zachować je w sercu na całe życie. Przypominać sobie o nich w trudniejszych chwilach w życiu i słowa tam zapisane traktować jako własne rady na przyszłość.

Gdzie zorganizować First Look?

W wyborze miejsce przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czas dojazdu. Pamiętajcie, że wszystko dzieje się jeszcze przed Waszym ślubem i raczej nie chcecie się na niego spóźnić. Proponujemy miejsce oddalone nie dalej niż 5 minut drogi od miejsca, w którym mieszkacie. Bardzo często korzystamy z podwórek, ogródków, ale także miejsc, w których się poznaliście lub, w których uwielbiacie spędzać czas wspólnie. Należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowe zmienne. Przypominamy, jesteśmy w tym momencie jeszcze przed ślubem! Wykluczmy zatem miejsca niebezpieczne dla sukni Pani Młodej (tereny podmokłe, ostre krzewy itd.) lub takie, w których zbyt łatwo możecie się ubrudzić.

First Look - Pan Młody idzie do Pani Młodej
Pani Młoda w drewnianej altanie
First look pierwszy pocałunek Pary Młodej w drewnianej altanie

Dlaczego wybieramy miejsce na zewnątrz?

Chodzi nam o łatwe odseparowanie Was od innych osób. Zdecydowanie łatwiej po prostu wyrwać Was z czekającego w domu tłumu, niż wszystkich prosić o chwilowe opuszczenie pokoju. Natura ma także dodatkowe plusy, jest piękna i zwykle mniej ograniczona niż nasze pokoje i mieszkania. Dostajemy o wiele lepsze światło i o wiele więcej przestrzeni do dobrej fotografii i przemieszczania się. Możemy dzięki temu odejść od Was zdecydowanie dalej i zapewnić Wam większą intymność.

Co jeśli będzie padać?

Pan Młody po raz pierwszy widzi Panią Młodą
Pani Młoda po raz pierwszy widzi Pana Młodego
Państwo Młodzi widzą siebie po raz pierwszy

Reagujemy dokładnie tak jak w życiu. Jeśli nie możemy zrealizować planu A, musimy przejść do planu B. Jeśli pada, to nie ma sensu ryzykować i wychodzić na zewnątrz. W takim wypadku całość organizujemy w warunkach, które otrzymamy. Jednocześnie dbając o jak największą intymność i starając się zapewnić Wam jak największy spokój.

Rola fotografa podczas pierwszego spojrzenia

Domyślacie się, że jesteśmy po to, aby po prostu robić zdjęcia. Jest też druga ważna zasada: nie możemy przeszkadzać. To chwila dla Was, cudowna, intymna i emocjonalna. Dlatego nie przeszkadzamy i nie reżyserujemy. Odchodzimy najdalej jak to możliwe i pozwalamy Wam wpaść sobie w ramiona. Naszą rolą jest także umożliwienie tego spotkania, dlatego dbamy abyście nie zobaczyli się przed zaplanowanym pierwszym spojrzeniem i aby całość odbyła się jak najbardziej spontanicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *