Kiedy powinno się rezerwować fotografa na ślub?

Na początku zdradzimy – jak zwykle w takich przypadkach odpowiedź brzmi: to zależy od wielu czynników i nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Skłaniamy się jednak do wcześniejszej, spokojniejszej rezerwacji.

Termin ślubu

Dużo zależy od terminu ślubu, który wybraliście. Jeśli jest to termin w ścisłym sezonie, np. w czerwcu lub sierpniu, musicie działać szybciej niż w przypadku terminów spoza sezonu. Podpowiemy, że najpopularniejsze terminy rezerwowane są dwa lata przed ślubem. Te najmniej popularne jesteście w stanie rezerwować nawet kilka tygodni wcześniej (np. listopad czy styczeń).

Wybór

Jeśli zaczniecie szukać fotografa wcześniej, będziecie mieli zdecydowanie większy wybór niż czekając na ostatnią chwilę. Zwykle jako pierwsi rezerwowani są ci najbardziej atrakcyjni. Z czasem wybór zostaje coraz mocniej ograniczany. Z drugiej strony jest szansa na trafienie mega zdolnego młodego fotografa w ostatniej chwili, który będzie chciał wzbogacić swoje portfolio. Jednak ryzyko, że nie znajdziecie fotografa, którego zdjęcia chwytają Was za serce, jest dość duże.

Spokój

Jesteśmy z tych, którzy muszą mieć wszystko dobrze zaplanowane. Odłożenie decyzji na ostatnią chwilę wiążę się z niepotrzebnym stresem i niepokojem. Natomiast wcześniejsza rezerwacja powoduje, że dalsze przygotowania będą przebiegały spokojniej.

Ceny

Fotografowie zwykle inwestują w sprzęt i szkolenia. Po rozszerzeniu warsztatu oraz zwiększeniu popularności i zainteresowania ofertą, często rosną też ceny. Jest duża szansa, że rezerwując termin wcześniej, będziecie mieć niższe ceny za tą samą jakość niż para rezerwująca termin w ostatniej chwili.

Jakość

Rezerwując w ostatniej chwili wiecie jaki aktualnie styl prezentuje dany fotograf i jest to bardzo duży plus. Podczas wcześniejszego planowania widzicie zdjęcia, które będą ewoluować i dużo może się w nich zmienić. Na szczęście styl wraz z nabraniem doświadczenia zmienia się w dobrą stronę, dlatego jakość zdjęć może zaskoczyć tylko pozytywnie!

Kontakt

Wszystko zwykle zaczyna się od pierwszego maila, jeśli masz jakieś pytania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *