Plenerowa sesja ślubna w dniu ślubu czy innego dnia? 

Asia i Maciek – sesja w opuszczonej szklarni

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Naszym zdaniem jedno z nich jest jednak zdecydowanie lepsze. Sami proponujemy Wam jeszcze inne rozwiązanie, które znajdziecie na końcu tego artykułu.

Czas

Podstawowym kryterium jest ilość czasu, którą możemy poświęcić na sesję. Decydując się na sesję w innym dniu, może to być nawet kilka godzin – zdarzyło się nam angażować nawet dwa dni na wyjazdową sesję plenerową: 

Podczas ślubu i wesela macie się dobrze bawić, rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, którzy przyjechali świętować z Wami ten wyjątkowy i niepowtarzalny dzień. Wasze zniknięcie podczas wesela na dłużej niż 10 minut zaczyna budzić wątpliwości i często wpływa na pogorszenie atmosfery weselnej zabawy. Natomiast ilość czasu poświęcona na zdjęcia wpływa na to, jak na nich wychodzicie. Spędzając z nami kilka godzin jesteście spokojni i uśmiechnięci, nie stresujecie się gośćmi i tym, czy wszystko uda się tak jak zaplanowaliście. Mając tylko 10 minut na wykonanie sesji, która ma być pamiątką na całe życie, będziecie bardziej spięci, a pośpiech często widać wypisany na twarzach.

1:0 – dla sesji w plenerze

Miejsce

Park Kampinoski oraz Kasprowy Wierch

Podczas sesji w dniu ślubu skazani jesteśmy na miejsce znajdujące się bezpośrednio w okolicy sali weselnej. Najlepiej jeśli nie będziemy musieli wyjść poza ogród okalający salę. Bywa tak, że w otoczeniu niektórych sal niestety nie znajdziemy nic interesującego (dość często jest to kawałeczek trawnika i parking). Zupełnie inaczej jest w przypadku sesji wykonywanej innego dnia – wtedy wspólnie wybieramy lokalizację i może być ona w dowolnym miejscu na świecie. Możemy wybrać klimat sesji, który Wam najbardziej odpowiada – w zasadzie mamy wpływ na wszystko. Jeśli chcecie mieć bardziej zróżnicowane fotografie, możemy udać się nawet w kilka miejsc.

2:0 – pojedynek jeszcze dobrze się nie zaczął, a sesja w plenerze zwiększyła przewagę

Wygląd jak w dniu ślubu

Podczas pleneru w dniu ślubu uwieczniamy Was na zdjęciach dokładnie odzwierciedlając Wasz wygląd w tym najważniejszym dniu. Fryzury i makijaż przeważnie są wtedy najstaranniej wykonane, co wpływa na odbiór zdjęć.

2:1 – punkt kontaktowy zdobyty przez sesję w dniu ślubu

Pora dnia

Po lewej zachodzące słońce w Kampinosie. Po prawej ostrzejsze pół godziny przed zachodem w Puławach

Są lepsze i gorsze pory na robienie zdjęć. Idealne miękkie światło zazwyczaj jest bardzo krótko w ciągu dnia. W dniu ślubu musimy brać pod uwagę inne zmienne: posiłki, tańce, dodatkowe atrakcje i często zmuszeni jesteśmy fotografować w gorszych warunkach świetlnych.

3:1 – dla sesji w innym dniu

Koszt

Dodatkowy dzień pracy fotografa to także dodatkowy koszt.

3:2

Liczba zdjęć i wydruków

Dodatkowy czas pracy fotografa to także mnóstwo dodatkowych zdjęć, tych najbardziej naturalnych. Z największą możliwością kreacji, najradośniejszych i przede wszystkim Waszych – jest na nich tylko Wasza dwójka. U nas zwiększa się także liczba wydruków!

4:2 dla sesji w innym dniu

Pogoda

Sesję plenerową w innym dniu w przypadku złych warunków atmosferycznych jesteśmy w stanie przełożyć na inny termin. Pogoda, w szczególności opady i bardzo niska temperatura, mogą całkowicie uniemożliwić wykonanie sesji. Dodatkowo, w przypadku ślubów organizowanych wczesną wiosną i jesienią, często Wasz przyjazd na salę odbywa się już po zmroku, co uniemożliwia wykonanie sesji bez użycia lamp błyskowych.

5:2

Ryzyko zabrudzenia stroju

Fora ślubne aż uginają się od historii, w których Pani Młoda zabrudziła swoją suknie podczas plenerowej sesji w dniu ślubu i później bardzo tego żałowała. Istnieje też ryzyko odciśnięcia makijażu na garniturze Pana Młodego podczas bliskich ujęć. Generalnie, aby uniknąć takich sytuacji, bardzo spłycamy paletę póz i możliwości do najprostszych, a zarazem najbezpieczniejszych.

6:2 dla sesji wykonywanej innego dnia – wygląda na nokaut

Jak my to robimy?

Zdjęcie po lewej zrobione w dniu ślubu pod salą. Po prawej innego dnia

Oczywiście wybór jest całkowicie po Waszej stronie. Ze skrupulatnej analizy wynika, że zdecydowanie powinniście wybrać sesję innego dnia. Jeśli jednak możemy Wam coś doradzić, to zadajcie sobie pytanie – Dlaczego w ogóle porównujemy tę sesje? Czy jedna wyklucza drugą i czy finalnie możecie zdecydować się na obie? Możecie i powinniście – zawsze proponujemy Wam sesję w dniu ślubu oraz innego dnia. Warunek jest taki, że ta w dniu ślubu trwa maksymalnie 10 minut, aby nie wpływać negatywnie na imprezę (ten dzień i tak bardzo szybko mija). Na romantycznie dłuższe ujęcia umawiamy się na inny dzień, dzięki czemu zdobywacie wszystkie 8 pkt i jesteście mistrzami świata!

Sesja narzeczeńska

Aby być mistrzami galaktyki, zdecydujcie się na sesję narzeczeńską. Jeśli mielibyśmy dać tylko jedną radę przyszłej Parze Młodej, to zdecydowanie rozważcie sesję narzeczeńską. Ilość plusów, które otrzymujecie jest w zasadzie nieograniczona. Więcej przeczytacie tu:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *