Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Piękne dodatki ślubne to absolutny must have każdego wesela

Wianek na głowie

Refleksyjny wstęp

Po raz pierwszy nie publikujemy naszych własnych przemyśleń, za to oddaliśmy głos specjaliście od dodatków ślubnych – Małgosi z The Woodpecker. Ci z Was, którzy śledzą naszą stronę, na pewno zauważyli, że polecamy tę firmę: https://refleksyjni.pl/polecamy/ a w tym wpisie dowiecie się dlaczego to robimy.

Kim jest The Woodpecker

Pomysł na biznes, jak w wielu przypadkach, powstał w wyniku potrzeby. W moim przypadku była to potrzeba przeniesienia do rzeczywistości pięknych rzeczy, które dotąd obserwowałam na Pintereście czy Instagramie. The Woodpecker wystartował jako sklep oraz wypożyczalnia dekoracji weselnych, ale od nowego sezonu, już jako duet, ruszamy również z ofertą oprawy florystycznej, po to, aby Klienci mogli otrzymać spójny efekt końcowy w jednym miejscu.

Jakie style ślubne są teraz modne?

Miodem na nasze serca jest niesłabnąca fascynacja stylem rustykalnym, wiejskim, polnym, z nutą retro. Wszechobecne drewno, juta, koronki, oprawa florystyczna pełna zieleni, sesje zdjęciowe realizowane w naturalnych plenerach, na boso, z delikatnymi wiankami we włosach. Ciężko nie zauważyć braku obiektywizmu – szczerze kochamy tę estetykę i zatracamy się we wszystkich zamówieniach z nią związanych.
Innym trendem, w praktyce wciąż zaskakującym, jest motyw leśny, w którym rezygnujemy z kwiatów na rzecz mchów, paproci czy wrzosów. Na stołach możemy ustawić modne lasy w słojach i winietki w naciętych szyszkach, a w bukiecie Panny Młodej wykorzystać gałązki jeżyny oraz liście drzew. Ten styl pięknie komponuje się z jesienną aurą i lubi duże ilości magicznego, dyskretnego oświetlenia sali. Trzecim, wyróżniającym się ostatnio, stylem ślubnym jest geometria, zwłaszcza w połączeniu z kolorystyką złota i miedzi. Jest to ukłon w stronę glamour, ale w nowoczesnym i prostym wydaniu. W wystroju sali charakterystyczne są przestrzenne mini rzeźby w kształcie sześcianów czy czworościanów, pełniące rolę świeczników lub stelaży pod kompozycje kwiatowe, w których często pierwsze skrzypce gra ciemnozielona Monstera.

Wieniec slubny

Jakie dodatki na ślub?

Niezależnie od stylu jaki wybierzecie, najważniejsze jest utrzymanie konwencji w dodatkach. Motyw ślubu możecie zastosować w skrzynkach na koperty i obrączki, tematycznych winietkach, podziękowaniach dla gości, tablicy z układem stołów oraz numerkach na nich ustawionych, etykietach na alkohol, bukiecie Panny Młodej, korsarzach druhen, kwiatach w butonierkach, dekoracji auta czy prezentach dla rodziców.
My, jako miłośnicy stylu rustykalnego, uwielbiamy przemycać do oprawy ślubu elementy drewniane. Uspójniamy całość proponując Klientom zmianę tradycyjnych, szklanych wazonów na skrzynki, świecącego napisu LOVE na drewniany, wypełniony zielenią, nieco opatrzonych podziękowań dla gości w postaci słodkości w woreczkach z organzy na breloczki w kształcie plastrów drewna. Każdy element wesela może podbić Wasz motyw i zaskoczyć gości.

Wypożyczać czy kupować?

Zdecydowanie polecamy wypożyczać. W ramach założonego budżetu jesteśmy w stanie zgromadzić większą ilość dekoracji płacąc za wynajem niż nabywając je na własność. Odchodzi również problem przechowywania i prób odsprzedaży po weselu. Korzystanie z wypożyczalni jest ekonomiczne, chociaż nie raz słyszeliśmy opinię, że przy pozostałych kosztach wesela zatraca się już nawyk oszczędzania 🙂
Czasem Klienci obawiają się czy wypożyczane dekoracje dojadą na czas. W przypadku odbioru osobistego nie ma takiego ryzyka – umawiamy się na przekazanie w dogodnym terminie, zwykle w środę lub czwartek przed weselem. W przypadku zamówień wysyłkowych korzystamy z usług kurier express, które gwarantują dostawę w przeciągu 48 godzin z możliwością śledzenia statusu. Co do zasady nie przyjmujemy dwóch zamówień wysyłkowych na ten sam przedmiot weekend po weekendzie, dzięki czemu nadajemy przesyłki zwykle na 5-7 dni przed dniem ślubu. Tym sposobem oszczędzamy Młodej Parze stresu chociaż na tej płaszczyźnie przygotowań.

Rustykalne słoiczki i wieniec ślubny

Rola kwiatów w dniu ślubu

Oprawa florystyczna jest jednym z ważniejszych elementów tego dnia. Podobnie jak sala weselna czy suknia Panny Młodej, kwiaty od razu rzucają się w oczy gości i mimowolnie są przez nich oceniane. Odpowiednio dobrane subtelnie budują atmosferę i wzmacniają efekt odświętności. Zawsze zachęcamy by w ten sposób wyróżnić szczególnie istotne osoby na weselu. Pojedyncze kwiaty w butonierkach Pana Młodego oraz Świadka są standardem, ale coraz częściej pojawiają się również u Ojców i Drużbów. Natomiast w postaci korsarzy zdobią ręce Świadkowej oraz Druhen.
W ostatnim czasie, na fali ślubów boho, Panny Młode często rezygnują z welonów na rzecz wianków. Takie rozwiązanie nie wyklucza posiadania bukietu, ale dla zachowania harmonii, warto powierzyć przygotowanie obu ozdób jednej firmie. Inną florystyczną nowością są wieńce ślubne. Zawieszamy je na ściance za Młodą Parą, oparciach krzeseł, bramie domu lub wykorzystujemy podczas sesji zdjęciowych. Do tego trendu mamy szczególne
upodobanie, podobnie jak do rozwijającej się mody na napisy LOVE wypełnione roślinami w zastępstwie żarówek.
Ponadto kwiatami ozdabiamy samochód, chociaż tutaj polecamy postawić na te sztuczne, które przetrwają styczność z wiatrem oraz ewentualnym deszczem, i oczywiście salę weselną. Kompozycje na stołach oprócz walorów estetycznych, powinny również spełniać kryteria praktyczne. Należy je umieścić poniżej lub powyżej linii wzroku tak, aby siedzący goście nie mieli utrudnionych warunków do rozmowy. Warto pamiętać, że kwiaty, choć dla nas najpiękniejsze i najwspanialsze w świecie, stanowić mają jedynie tło w tym dniu.

Bukiet ślubny i kwiaty w drewnianej skrzyni

Budżet na dekoracje i kwiaty

Ile to tak naprawdę kosztuje? Jeżeli chodzi o kwiaty, to osobiście lubię porównywać je do leków w aptece – zwykle jest możliwość znalezienia tańszych odpowiedników roślin, a dzięki temu dostosowania koncepcji do budżetu jakim Klient dysponuje. Podstawą do zbudowania planu jest rozmowa na temat wymarzonej wizji oraz inspiracji.
Natomiast w przypadku dekoracji, gdy budżet jest niewielki, zawsze odsyłam Klientów do wypożyczalni, kierując ich uwagę na dekoracje wiszące takie jak chorągiewki, lampiony czy girlandy świetlne. Są zauważalne od wejścia, stwarzając bogate wrażenie nawet, jeżeli są jedynym elementem dekoracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *