Na dobre fotografie wpływa nie tylko to co robimy, ale także to czego unikamy

Mamy  ogromny szacunek do tego co robimy i ludzi, którzy przeżywają ten niezwykły dzień. Pewnych rzeczy zabrania nam prawo, innych unikamy sami.

 

Nie ingerujemy

Jesteśmy po to, aby uwiecznić ten dzień takim jakim był, a nie po to, aby wpływać na jego bieg. Nie będziemy kazać Wam trzy razy wychodzić z Kościoła, aby złapać różne ujęcia, ani w żaden inny sposób na Was wpływać. Ten reporterski rodzaj fotografii jest trudniejszy dla fotografa, ale zdecydowanie wygodniejszy dla Was, a to Wy macie się czuć swobodnie i dobrze się bawić. Nie oznacza to jednak, że podczas tego dnia nie będziemy żartować, albo służyć radą

 

Nie łamiemy zakazów w Kościele

Zdjęcia robione w Kościele są niezwykle trudne i obarczone wieloma zakazami. Nie wolno nam robić zdjęć podczas Przemienienia i Komunii Świętej. Nie wolno przecinać linii między wzrokiem wiernych a ołtarzem. Znamy swoje miejsce, mamy odpowiednie uprawnienia do fotografowania w Kościołach, zdajemy sobie sprawę z istoty ceremonii i sakramentu i nie naruszamy zasad Kościoła.

 

Nie robimy zdjęć przy stołach

Na salach weselnych jest zwykle naturalny podział na strefy. Z jednej strony jest punkt centralny – radosny parkiet, gdzie w większości się znajdujemy, a po drugiej stronie znajduje się część prywatna – stoły, gdzie goście chcą w spokoju zjeść posiłek nie martwiąc się o to, czy ktoś przypadkiem nie robi im z ukrycia zdjęcia. Od tej zasady są dwa wyjątki – jeśli trwa biesiada przy stołach czujemy się do niej zaproszeni – stoły są wtedy miejscem zabawy. Drugi wyjątek dotyczy niezwykle ważnych dla Państwa Młodych osób, które z jakiegoś powodu nie są w stanie przebywać na parkiecie – taką informację otrzymujemy od Państwa Młodych przed ślubem i staramy się uchwycić na fotografiach wskazane wcześniej osoby.

 

Nie robimy zdjęć osobom, które ich nie chcą

Jeśli widzimy, że ktoś odwraca wzrok od aparatu lub czuje się w jakiś sposób skrępowany, to przestaniemy robić takiej osobie zdjęcia. Każdy ma prawo do przeżywania wesela na swój sposób, bez dodatkowych stresów. Na szczęście takie sytuacje jeszcze nam się nie przydarzyły 😉

 

Nie publikujemy zdjęć, na których ludzie źle wychodzą

Dynamika wesela jest niezwykła, śpiewy i krzyki oraz taniec sprzyjają zdjęciom z dziwnymi minami, otwartymi ustami, zamkniętymi oczami czy też widocznymi różnymi częściami garderoby.  Takie zdjęcia staramy się eliminować na etapie selekcji, ale dodatkowo wszystkie publikowane fotografie wysyłamy do Waszej akceptacji. Mało tego – zgodę na publikację u nas możecie w dowolnym momencie wycofać. Uważamy, że na naszych fotografiach macie wyglądać pięknie i czuć się pięknie.

Zobacz więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *