Jak poprawnie wykonać zdjęcie grupowe oraz gdzie i kiedy je zrobić?

Do uwiecznienia naszego ślubu wybraliśmy wyjątkowego fotografa, który zrobił fantastyczną robotę. Zabrakło nam tylko jednego – wspólnego zdjęcia ze wszystkimi gośćmi. A każdy był dla nas ważny i wyjątkowy!

Czy warto zrobić zdjęcie grupowe

Takie zdjęcie nigdy nie wygra konkursu fotograficznego, zdjęcia te zazwyczaj nie pojawiają się też na naszym blogu. Ale jest bardzo ważne, ponieważ budzi Wasze emocje. Są na nim wszystkie najważniejsze osoby, które świętowały z Wami ten niezwykle ważny dzień. Zawsze dajemy Parze Młodej podjąć decyzję, które zdjęcia mają zostać wydrukowane lub powinny znaleźć się w fotoalbumie czy fotoksiążce i prawie zawsze wybrane zostaje chociaż jedno zdjęcie grupowe.

Gdzie i kiedy zrobić zdjęcie grupowe

Jest kilka szkół robienia takiego zdjęcia, postaramy się przedstawić kilka punktów widzenia. Zdjęcia najczęściej wykonywane są przed Kościołem tuż po skończeniu składania życzeń lub na sali na tzw. pożegnanie fotografa na sali.

Zdjęcia grupowe przed Kościołem

Ogromną zaletą robienia zdjęć przed Kościołem (przeważnie) są schody, dzięki którym łatwiej ustawić gości tak, żeby więcej osób było dobrze widocznych. Drugim plusem jest to, że możemy takie zdjęcie wykonać w świetle zastanym (dziennym). Jako minus wskazać należy to, że goście są … głodni i po złożeniu życzeń zwykle chcą bardzo szybko przejechać na salę. Natomiast w tym wariancie wszyscy muszą poczekać do samego końca składania życzeń. W związku z tym trzeba zaangażować rodziców, świadków, rodzeństwo w to, aby informowali Gości o planowanych zdjęciach w celu zatrzymania wszystkich osób pod Kościołem. Mimo wszystko istnieje zagrożenie, że ktoś z Gości się wymknie. Alternatywą, której jeszcze nie testowaliśmy, a wydaje się rozsądna, jest zdjęcie grupowe przed rozpoczęciem składania życzeń. Dodatkowo dużym plusem wykonania zdjęcia właśnie pod Kościołem jest to, że znajdą się nam nim także Goście, którzy byli obecni tylko na samej Uroczystości ślubu.

Zdjęcia grupowe na sali

Zdjęcie wykonywane jest najczęściej po oczepinach. Robione przeważnie w gorszym świetle, natomiast o wiele łatwiej zebrać wszystkich gości, którzy są już na sali. Nie licząc wyjątków w innym stanie świadomości, jeśli wiecie o czym piszemy 🙂

Zdjęcie grupowe na wesoło

Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech ludzi, dlatego zachęcamy wszystkich do odrobiny szaleństwa. Do wygłupiania się na zdjęciach i szerokich uśmiechów. Takie zdjęcia będą świetnym urozmaiceniem całego reportażu i dobrą pamiątką dla znajomych na lata.

Zimne ognie i inne kreatywne formy

Ogranicza nas tylko wyobraźnia – czyli nie mamy ograniczeń. Zdjęcia grupowe można w dowolny sposób urozmaicać, dodając do nich zimne ognie, ciężki dym, fontanny ognia czy chociażby zmieniając perspektywę i używając coraz bardziej popularnego drona.

Zaangażuj osoby bliskie

Goście weselni bardzo szybko nudzą się pozowaniem do zdjęć grupowych, dlatego całą akcję trzeba przeprowadzić niezwykle sprawnie. Zaangażujcie rodziców, świadków i wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy w ustawieniu kilkudziesięciu osób.

Ustal takie zdjęcie na spotkaniu

Mimo, że nasza branża należy do bardzo kreatywnych, a warunki są niezwykle zmienne, to zawsze zapraszamy Was na wcześniejsze spotkanie przed ślubem. Szczegółowo wypytujemy co jest dla Was ważne. Ustalamy na nim, czy chcecie, abyśmy wykonali dla Was takie zdjęcie.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *