Postaramy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się z Waszej strony pytania:

Czy na ślubie robicie zdjęcia w dwójkę?

Nasze pakiety przewidują obecność jednego lub dwóch fotografów. Wszystko zależy od Was. Prawdą jest, że na większości ślubów pojawiamy się w dwójkę, bo daje nam to niesamowite dodatkowe możliwości.

Jak długo pracujecie?

Bardzo długo, zwykle jest to 11h i jest to niezależne od pakietu. Moment startowy ustalamy wspólnie. Najczęściej zaczynamy na przygotowaniach, które szczerze uwielbiamy. Kończymy najpóźniej o 1:00 w nocy, czyli zwykle po oczepinach.

Ile to kosztuje?

Pakiety wyceniamy indywidualnie m.in. biorąc pod uwagę datę, liczbę fotografów oraz Wasze oczekiwania. Napiszcie do nas – wyceny odsyłamy najczęściej w przeciągu 5 minut.

Gdzie dojeżdżacie?

Dojeżdżamy na terenie całej Polski. Zdarzało nam się także przekraczać jej granice. Najczęściej jednak fotografujemy w województwie mazowieckim i podlaskim.

Co otrzymujemy? Czy przy podpisywaniu umowy musimy zdecydować się na album i inne dodatki?

Mnóstwo fantastycznych zdjęć 🙂 A fizycznie zdjęcia w rozmiarze 15 x 23 na jedwabnym papierze, galerię internetową, płyty DVD (pendive) oraz ozdobne pudełko (ilości zależą od wybranego pakietu). Dodatkowo mamy w zasadzie nieograniczone możliwości oferowania produktów uzupełniających, np. fotoalbum lub fotoksiążka. Jedną z podstawowych zasad, którymi się kierujemy w naszej działalności, jest elastyczność. Nie chcemy narzucać wszystkim produktów, które wyglądają niesamowicie, ale są drogie. Zamiast tego wybraliśmy model, w którym to Wy decydujecie o tym co, jak i w jakich ilościach ma być wydrukowane i czego potrzebujecie. W dodatku decyzję podejmujecie po ślubie, bez pośpiechu, widząc efekty naszej pracy. Dzięki temu podstawowe pakiety są znacznie tańsze.

Co jeśli chcielibyśmy coś zmienić w pakiecie?

Wychodzimy z założenia, że podczas tego dnia jesteśmy dla Was i to Wy macie być zadowoleni, dlatego jesteśmy w stanie rozmawiać o dowolnych modyfikacjach w pakietach.

Czy zawsze podpisujemy umowę?

Tak, za każdym razem podpisujemy umowę. Dzięki temu jesteście bardziej chronieni przez prawo.

Czy możliwa jest umowa podpisana w formie korespondencyjnej?

Tak, jest to możliwe. Natomiast bardzo polecamy Wam spotkanie z nami i wzajemne poznanie się – jeśli nie w momencie podpisywania umowy, to w innym dogodnym terminie.

Ile wynosi zadatek?

Zadatek to ok. 30% wartości umowy.

Kto wybiera zdjęcia do wydruku?

Zawsze Wy wybieracie zdjęcia. To Wy czujecie, które prace podobają się Wam najbardziej i które zdjęcia są dla Was najważniejsze.

Czy wszystkie zdjęcia są poddane postprodukcji?

Tak, wszystkie zdjęcia, które otrzymujecie, są tak samo dobre. We wszystkie wkładamy tyle samo czułości i pracujemy nad każdym zdjęciem, które od nas otrzymacie. Nasza obróbka to dziesiątki czynności, ale nie znajdziecie w nich usuwania postaci lub nienaturalnej ingerencji w kadr.

Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia?

W umowie zastrzegamy 6 miesięcy na oddanie zdjęć, czas wpisany jest mocno na wyrost i zwykle trwa to około 2 miesiące. Czas oczekiwania na zdjęcia jest wynikiem bycia perfekcjonistami. Jak wspomnieliśmy w poprzednim punkcie, postprodukcji poddajemy każde pojedyncze zdjęcie, oddając ich przy tym bardzo dużo. Prawdą jest również, że nasze usługi cieszą się dużym powodzeniem i z sezonu na sezon mamy coraz więcej pracy do wykonania.

Co jeśli wydarzy się wypadek losowy?

Będziemy reagować i szukać rozwiązań na każdą zastaną sytuację i nie pozostawimy Was samych. Na Wasze szczęście pracujemy w dwójkę, dzięki czemu macie dwa razy większą szansę, że chociaż jedno z nas będzie w pełnej dyspozycji. W sytuacjach awaryjnych, po konsultacji z Wami, możemy ograniczyć pakiet do jednego fotografa bądź zastąpić go innym. Mówimy tu o sytuacjach ekstremalnych, grypa czy inne choroby nie wykluczą naszej obecności.

Czy moje zdjęcia są u Was bezpieczne? Słyszeliśmy historię o utracie wszystkich zdjęć przez fotografa

Tak, Wasze zdjęcia zdecydowanie są u nas bezpieczne. Używamy kilku aparatów, zapisując każde zdjęcie na dwóch kartach pamięci jednocześnie! Korzystamy też z bardzo drogich kart z systemem odzyskiwania zdjęć (jeszcze nie musieliśmy z niego nigdy korzystać). Dodatkowo używamy wielu małych kart zamiast jednej dużej, aby zdjęcia były w jak największej liczbie miejsc. Po powrocie do domu zdjęcia są zgrywane na wiele niezależnych od siebie nośników, a do czasu oddania Wam gotowego produktu, karty pamięci nie są czyszczone.

Z jakim wyprzedzeniem należy zamawiać pakiet ślubny?

Nasz kalendarz z każdym rokiem zapełnia się coraz szybciej. Najczęściej terminy rezerwowane są dwa lata przed ślubem, natomiast nie jest to zasadą i może zdarzyć się tak, że jeszcze kilka miesięcy przed ślubem uda się Wam zarezerwować swój termin.

Czy można zamówić samą sesję plenerową?

Można!

Ile trwa sesja plenerowa?

Zazwyczaj wystarcza nam około dwóch godzin, chociaż może zdarzyć się tak, że będziemy chcieli spędzić z Wami więcej czasu. Przeważnie dzieje się tak podczas sesji zagranicznych i wyjazdowych – nie cieszy nas siedzenie w hotelu, zamiast tego wolimy poświęcić kolejne godziny na robienie zdjęć 🙂

Czy do sesji plenerowej trzeba się specjalnie przygotować?

Każdy szczegół ma znaczenie i o każdy warto zadbać. Temat dodatków i kolorów jest bardzo złożony, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego poradnika, gdzie na te pytanie odpowiadamy szerzej: https://refleksyjni.pl/poradnik/

Gdzie możemy wybrać się na plener?

Wszędzie! Nie ma żadnych ograniczeń, możemy odwiedzić dowolne miejsce na świecie. Przeważnie miejsce wybieracie Wy i wiecie, że jesteście w nim zakochani. Bywa też tak, że korzystacie z naszych sugestii i ustalamy je wspólnie.

Czy posiadacie licencję na fotografię w Kościele?

Tak

Czy jesteście legalnie działającą firmą?

Tak

Czy nasze zdjęcia pojawią się w internecie?

Wszystkie zdjęcia, które pojawiają się na naszej stronie i w social mediach publikowane są za Waszą zgodę. Mało tego, zgodę możecie w dowolnym momencie wycofać.

Czy zdjęcia będą oznaczone logo?

Oddajemy Wam zdjęcia w dwóch formatach: skompresowany do internetu i pełny do druku. Pełna jakość nie będzie posiadała znaku wodnego.

Czy polecacie sesję narzeczeńską?

Jeszcze jak! Więcej na ten temat tu: https://refleksyjni.pl/sesja-narzeczenska-czy-warto/

Kiedy płacimy?

Płacicie do dnia ślubu przelewem na firmowe konto. Oszczędzi to Wam dodatkowych obowiązków i stresów podczas uroczystości, a wiemy, że i tak macie ich wtedy sporo 🙂

Czy pijecie alkohol podczas wesela?

Nigdy. Nasza praca wymaga od nas refleksu, spostrzegawczości i dużej sprawności.

Czy zajmujecie się filmowaniem?

Nie. Uważamy, że nie da się robić dwóch rzeczy na ekstremalnie wysokim poziomie. Poradzilibyśmy sobie z nagrywaniem filmów i nasz sprzęt nam na to pozwala, ale świadomie tego nie robimy. To fotografię szczerze pokochaliśmy i staramy się, aby to ona była doskonała.

Z jakimi firmami współpracujecie?

Listę znajdziecie tu: https://refleksyjni.pl/polecamy/

Kiedy ustalamy szczegóły ślubu?

Preferujemy rozmowę telefoniczną tydzień przed ślubem. Na tym etapie znacie już wszystkie szczegóły swojego ślubu, dzięki czemu możemy się do nich przygotować.

Czy osobiście będziecie fotografować nasz ślub?

Tak! Refleksyjni.pl to Monika i Krzysiek i nikt inny.

Nasz ślub będzie odbywał się w ciemnym kościele/sali czy sobie poradzicie?

Tak. Zarówno nasz sprzęt jak i umiejętności pozwalają nam na fotografowanie nawet w nocy przy wyłączonym księżycu 🙂

Czy posiadacie albumy pokazowe?

Tak! Mamy duże albumy i pudełko ze zdjęciami, które prezentujemy Wam na pierwszym spotkaniu. Dodatkowo mamy też wzornik tkanin obicia albumów.

Czy oferujecie dodatkowe usługi?

Tak, na czas ślubu można u nas wypożyczyć aparat Instax – który natychmiastowo drukuje analogowe zdjęcia.